Świętokrzyskie: areszt dla oszustki, która proponowała leczenie w Chinach

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 14:20

28-letnia kobieta, która wyłudziła ponad 100 tys. zł, oferując leczenie onkologiczne w Chinach, została aresztowana w sobotę na podstawie nakazu Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie). Kobiecie grozi osiem lat więzienia.

Świętokrzyskie: areszt dla oszustki, która proponowała leczenie w Chinach
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O sprawie w poniedziałek poinformowała świętokrzyska policja i Prokuratura Okręgowa w Kielcach.

Pod koniec września zgłosiła się na policję mieszkanka powiatu skarżyskiego przypuszczając, że może być oszukiwana przez 28-latkę, która utrzymywała, że jest ciężko chora.

Kobieta twierdziła, że w Chinach przeszła specjalistyczne leczenie onkologiczne, dzięki któremu została wyleczona. Podobne wsparcie zaoferowała mieszkance powiatu skarżyskiego, która szukała pomocy dla chorego męża. W ten sposób 28-latka oraz jej 60-letni wspólnik, który podawał się za lekarza, wyłudzili - jak podaje policja - ponad 106 tys. zł.

W piątek (6 października) kobieta została zatrzymana przez policję, a następnego dnia usłyszała zarzut oszustwa. 28-latka przyznała się do popełnionego przestępstwa oraz złożyła wyjaśnienia. Tego samego dnia sąd, na wniosek prokuratury, wydał nakaz aresztowania kobiety na trzy miesiące. Podejrzanej grozi osiem lat więzienia.

Wobec jej wspólnika sąd zastosował policyjny dozór.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum