PAP/Rynek Zdrowia | 13-12-2017 14:50

Świętokrzyskie: 379 zarzutów dot. fałszywych zwolnień lekarskich

379 zarzutów dotyczących wystawiania fałszywych zwolnień lekarskich usłyszała jedna z lekarek z woj. świętokrzyskiego - poinformował w środę (13 grudnia) rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Podejrzanych jest także ośmioro pacjentów.

Lekarka ze Świętokrzyskiego usłyszała 379 zarzutów, związanych przede wszystkim z przyjmowaniem korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za łamanie przepisów prawa. Fot. Archiwum

- Lekarka usłyszała 379 zarzutów, związanych przede wszystkim z przyjmowaniem korzyści majątkowych od pacjentów w zamian za łamanie przepisów prawa; w tym przypadku chodziło o poświadczenie nieprawdy w dokumentacji lekarskiej przy wystawianiu zaświadczeń - przekazał Prokopowicz.

Oprócz lekarki policja zatrzymała ośmiu pacjentów, którym we wtorek (13 grudnia) prokurator przedstawił zarzuty związane z wręczaniem korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne zwolnienia lekarskie.

- Te osoby złożyły wyjaśnienia i przyznały się do zarzucanych im czynów. Prokurator zadecydował wobec nich o wolnościowych środkach zapobiegawczych - wyjaśnił rzecznik kieleckiej prokuratury.

Dodał, że lekarce i pacjentom grozi kara 10 lat więzienia.

Prokopowicz dodał, że "czynności są w toku", dlatego prokuratura nie może udzielić więcej informacji w tej sprawie.