Świętokrzyskie: 220 zarzutów korupcyjnych i areszt dla lekarza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 08 grudnia 2010 17:37

Sąd Rejonowy w Kielcach aresztował w środę (8 grudnia) 68-letniego lekarza z przychodni w Jędrzejowie, któremu Prokuratura Okręgowa w Kielcach przedstawiła ponad 220 zarzutów korupcyjnych.

Jak poinformował w środę (8 grudnia) rzecznik prokuratury Sławomir Mielniczuk lekarz pierwszego kontaktu został zatrzymany w poniedziałek (6 grudnia). Źle się poczuł, dlatego trafił do szpitala. We wtorek wieczorem prokurator w lecznicy przedstawił mu ponad 220 zarzutów związanych z przyjmowaniem korzyści majątkowych oraz poświadczeniem nieprawdy w dokumentach.

W sprawie chodzi o nienależne zwolnienia lekarskie i recepty. Osoby, którym lekarz je wypisywał – przeważnie pracownicy sezonowi – wręczali mu za to kwoty od 10 do 50 zł. Według prokuratury lekarz uczynił sobie z tego procederu źródło utrzymania. Zarzuty dotyczą trzech miesięcy 2009 roku.

Posiedzenie sądu odbyło się w środę (8 grudnia) w szpitalu. Jeszcze tego dnia Marian W. zostanie specjalnym transportem przewieziony na oddział szpitalny aresztu śledczego w Krakowie. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Prokuratura postawiła także zarzut dwukrotnego przyjęcia korzyści majątkowych innemu lekarzowi, 48-letniemu ortopedzie, który – w czasie objętym śledztwem – przyjmował w jędrzejowskiej przychodni, a obecnie pracuje w Starachowicach. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w kwocie 25 tys. zł.

Zarzuty usłyszało także dziesięć osób, które, według prokuratury, wręczały korzyści majątkowe. Po przesłuchaniu podejrzani zostali zwolnieni.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum