Świecie: po śmierci pacjenta RPP przyjrzał się pracy SOR

Autor: naszemiasto/Rynek Zdrowia • • 02 września 2020 12:05

Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta, wszczął postępowanie wyjaśniające i wydał zalecenia pokontrolne dotyczące przede wszystkim organizacji pracy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Świeciu. Sprawa ma związek ze śmiercią pacjenta.

Świecie: po śmierci pacjenta RPP przyjrzał się pracy SOR
RPP Bartłomiej Chmielowiec Fot. Archiwum

Jak informuje serwis naszemiasto.pl, mieszkaniec powiatu świeckiego poczuł się źle i rodzina zawiozła go do szpitala w Świeciu, skąd bez żadnej pomocy został odesłany do innej lecznicy. Po dojeździe do Bydgoszczy na pomoc było już za późno. Przyczyną zgonu 73-latka było zatrzymanie krążenia i obrzęk płuc.

RPP wskazuje, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy potwierdził w sposób jednoznaczny i nie budzący jakichkolwiek wątpliwości brak stworzenia przez personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego dokumentacji medycznej tego pacjenta.

Zarząd spółki Nowy Szpital przeprowadził rozmowę dyscyplinująca i wyjaśniającą z całym personelem świeckiego SOR-u i pouczył o poprawności realizacji wszystkich świadczeń medycznych zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Przypomniano również o zapewnieniu, w razie konieczności, niezwłocznego transportu sanitarnego do najbliższego podmiotu leczniczego.

Rzecznik Praw Pacjenta czeka na efekty zaleceń.

Więcej: naszemiasto,pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum