Suwałki: wznowienie śledztwa ws. ataku w szpitalu psychiatrycznym

Autor: wspolczesna.pl, RZ/Rynek Zdrowia • • 26 kwietnia 2016 20:42

Zdaniem sądu prokuratura ponownie powinna wznowić śledztwo dotyczące mężczyzny, który 2014 r. został zaatakowany w szpitalu psychiatrycznym w Suwałkach przez innego pacjenta. Mężczyzna stracił oko.

Śledztwo zostało umorzone. Sąd uznał jednak, że powinno ono zostać wznowione. Fot. PTWP

Zdarzenie do którego doszło w grudniu 2014 r. przypomina Gazeta Współczesna. 60-letniego mężczyznę przebywający w Specjalistycznym Psychiatrycznym Samodzielnym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Suwałkach z lekką depresją umieszczono na sali z dziwnie zachowującym się pacjentem, który siedział na podłodze mamrocząc.

Śpiący 60-latek został zaatakowany we śnie. Obecny na sali pacjent wbił mu palce w oczodoły. Nim na salę przybiegł obecny za szklaną ścianą personel - mężczyzna stracił oko. Dzięki operacji zachował niepełne widzenie w drugim.

Sprawca napaści okazał się osobą niepoczytalną. Powołany przez prokuraturę biegli uznał, że personel umieszczając 60-latka na sali nie złamał przepisów.

Śledztwo zostało umorzone. Sąd uznał jednak, że powinno ono zostać wznowione.

Przypomnijmy, że jeszcze bardziej dramatycznych zdarzeń doszło w innych szpitalach psychiatrycznych.

W grudniu 2014 r. 23-latek zakatował na śmierć 57-letniego pacjenta w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu. Mężczyzna miał postawiony zarzut pozbawienia życia 57-letniego mężczyzny (zmarł z powodu urazów wielonarządowych) i usiłowanie zabójstwa pielęgniarki, która próbowała zapobiec nieszczęściu, a którą zaczął dusić.

W czerwcu 2015 r. Pacjent zamordował pacjenta na oddziale psychiatrycznym podwarszawskiego Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Tworkach.

Do zbrodni doszło rano, ok. godz. 7. Według wstępnych ustaleń policji na oddziale akurat trwała zmiana personelu. Jeden z pacjentów, ok. 40-letni mężczyzna, podszedł do innego, który siedział na łóżku. Chwycił go za głowę i zaczął uderzać nią o ścianę i krawędź łóżka.

Obaj mężczyźni byli w podobnym wieku, ale sprawca zabójstwa górował nad swoją ofiarą posturą. Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, ofiarą był obywatel Stanów Zjednoczonych.

Więcej:www.wspolczesna.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum