Suwałki: prokuratura sprawdzi ofertę złożoną w przetargu na remont szpitala

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 21 czerwca 2010 08:17

Szpital Wojewódzki w Suwałkach wystąpił do prokuratury o wyjaśnienie oferty jednej z firm biorących udział w przetargu na modernizację oddziału chirurgicznego.

Grzegorz Gałązka, dyrektor szpitala podkreśla, że jeden z oferentów, który dwukrotnie startował w przetargu na modernizację oddziału chirurgii, podał ceny różniące się o półtora miliona złotych. Dyrekcja chce wiedzieć, czy taka sytuacja nie świadczy o próbie wyłudzenia publicznych pieniędzy.

Przypomnijmy, że dyrekcja dwukrotnie ogłaszała przetarg i dwukrotnie nie udało się wyłonić wykonawcy. Teraz trwa trzecia procedura przetargowa.

Przetargi na modernizację chirurgii od kilku miesięcy sprawdza prokuratura. W kwietniu funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyli dokumenty przetargowe. Stało się tak po tym, jak do prokuratury dotarło doniesienie o ewentualnych nieprawidłowościach. ABW skontrolowała szpital na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Grzegorz Gałązka, dyrektor placówki, zapewnia, że przy tym przetargu nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Jest przekonany, że postępowanie prokuratorskie potwierdzi zgodność prowadzonych procedur z prawem.

Szpital w Suwałkach z funduszy unijnych otrzymał 12 mln zł na remont dwóch oddziałów: spornej chirurgii i intensywnej terapii.

Więcej: http://bialystok.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum