Suwałki: lekarka skazana za przyjmowanie łapówek

Autor: Gazeta Współczesna/Rynek Zdrowia • • 25 czerwca 2017 13:05

Sąd uznał, że lekarka z Suwałk przyjęła łapówki na łączną kwotę ponad 3 tysięcy złotych. To już drugi wyrok w tej sprawie. Wcześniej kobieta została uniewinniona. Szczegóły sprawy nie są znane, bo od początku proces odbywał się z wyłączeniem jawności - podaje Gazeta Współczesna.

Suwałki: lekarka skazana za przyjmowanie łapówek
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Jesienią 2012 r. prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia. Przedstawiła lekarce 15 zarzutów korupcyjnych. W maju 2015 r. sąd lekarkę uniewinnił. Uznał, że obciążające ją zeznania matki byłej pacjentki nie są spójne, a wszelkie wątpliwości należy rozstrzygać na korzyść oskarżonego. Od tego wyroku odwołała się prokuratura.

Sprawa trafiła więc do suwalskiego Sądu Okręgowego, który uchylił uniewinniający wyrok uchylił i nakazał jeszcze raz rozpatrzyć sprawę. W czwartek (22 czerwca) ponowny proces się zakończył. Sąd uznał za udowodnione to, że lekarka przyjęła od matki byłej pacjentki kilka łapówek na łączną kwotę 3,1 tys. zł.

Kara to rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Lekarka musi też przeprosić na piśmie matkę byłej pacjentki i oddać jej 3,1 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny. Lekarka, która obecnie pracuje w jednym z pozasuwalskich szpitali, odwoła się prawdopodobnie do sądu wyższej instancji.

Czytaj więcej: www.wspolczesna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum