Suwałki: ginekolog spał na dyżurze, pacjentka żąda odszkodowania

Autor: RZ/ Rynek Zdrowia • • 07 grudnia 2010 12:07

W środę (8 grudnia) wraca na wokandę Sądu Rejonowego w Suwałkach proces ginekologa ze Szpitala Wojewódzkiego, oskarżonego o spowodowanie utraty zdrowia kobiety i jej dziecka.

Suwałki: ginekolog spał na dyżurze, pacjentka żąda odszkodowania

W styczniu br. proces został przerwany, ponieważ sąd na wniosek oskarżonego powołał jeszcze jednego biegłego z zakresu medycyny. 

Przypomnijmy: prokuratura postawiła lekarzowi zarzut niedopełnienia obowiązków i nieumyślnego spowodowania uszczerbku na zdrowiu kobiety i jej dziecka. Zdaniem prokuratury, ginekolog Robert M. spał na dyżurze i nie zajął się pacjentką. Oskarżony lekarz nie przyznaje się do winy. Z przedstawionych przez niego wyjaśnień wynika, że podczas dyżuru nie dostawał od położnych żadnych informacji, że dzieje się coś niepokojącego. 

Poszkodowana zeznała, że lekarz przez pięć godzin ani razu nie zajrzał na salę porodową. Pojawił się dopiero wówczas, gdy doszło do krwotoku i trzeba było przeprowadzić cesarskie cięcie. Operacja nie uchroniła dziecka przed poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Syn poszkodowanej urodził się z niedotlenieniem mózgu.

Kobieta trafiła do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach w czerwcu 2005 roku. Obecnie domaga się od suwalskiego szpitala renty dla dziecka i odszkodowania 400 tys. zł. Lekarzowi grozi do trzech lat więzienia.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum