Suwałki: 300 tys. zł odszkodowania za błąd lekarza

Autor: Polskie Radio, DMX/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2011 21:05

Sąd Rejonowy w Suwałkach uznał, że za błąd lekarza, ginekologa poszkodowanemu dziecku należy się 300 tys. zł zadośćuczynienia od Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.

Suwałki: 300 tys. zł odszkodowania za błąd lekarza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Suwalski sąd uznał, że matka chorego chłopca słusznie domaga się zadośćuczynienia i dożywotniej renty dla swojego dziecka. Wyrok nie jest prawomocny. Szpital prawdopodobnie złoży odwołanie od wyroku - informuje Polskie Radio.

Sprawa o odszkodowanie jest związana z wyrokiem Sądu Rejnowego w Suwałkach z końca maja ub. r. Jak pisaliśmy w portalu rynekzdrowia.pl wówczas na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata sąd skazał ginekologa Roberta M., oskarżonego o zaniedbanie obowiązków w 2005 roku . W wyniku zaniedbania lekarza przy porodzie dziecko urodziło się niepełnosprawne.

Według sądu lekarz nie zachował należytej ostrożności w przypadku ciężarnej kobiety, która trafiła na oddział położniczy suwalskiego szpitala z oddziału patologii ciąży. Sąd uznał, że pacjentka była nieprawidłowo monitorowana podczas pobytu na "porodówce", co skutkowało spóźnionym wykonaniem cesarskiego cięcia, a w konsekwencji dziecko urodziło się niepełnosprawne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze