Studentka kierunku lekarskiego wyzywała Ukrainkę. Grozi jej wydalenie z uczelni?

Autor: Olsztyn.com.pl/Rynek Zdrowia • • 25 listopada 2019 10:25

Kilka dni temu przez sieć przewinął się krótki filmik, na którym młoda kobieta używając wulgarnych słów wyzywa współtowarzyszkę podróży pociągiem, pochodzenia ukraińskiego. Autorką filmiku okazała się młoda studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. W odpowiedzi uczelnia rozważa skreślenie jej z listy studentów.

Studentka kierunku lekarskiego wyzywała Ukrainkę. Grozi jej wydalenie z uczelni?
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O skandalicznym zachowaniu studentki szybko dowiedziano się na jej uczelni. Niemal natychmiast zareagowała Rada studentów Wydziału Lekarskiego UWM w Olsztynie, składając pismo do rektora z prośbą o dyscyplinarne wydalenie studentki z uczelni. Błyskawicznie zareagował też olsztyński oddział Związku Ukraińców, który zgłosił sprawę na policję - podaje portal miejski Olsztyn.com.pl.

Na odpowiedź studentki nie trzeba było długo czekać. Zamieściła kolejny film, w którym przeprasza za to, co powiedziała. Jak mówi, nigdy nie popierała nacjonalizmu i wszelkiej dyskryminacji a nagranie było tylko głupim żartem.

Oświadczenie w sprawie wydała także uczelnia. Czytamy w nim: "… informujemy, że władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie niezwłocznie podjęły działania przewidziane przepisami prawa wobec autorki tej wypowiedzi, zawieszając ją w prawach studenta. Złożono także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa, a w Uczelni wszczęto postępowanie dyscyplinarne…".

Więcej: olsztyn.com.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum