Strzelce Opolskie: 5 miesięcy więzienia za atak na ekipę karetki, jest też nawiązka dla...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 28 października 2019 12:45

Na karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich Adama M., który w marcu tego roku zaatakował ekipę pogotowia ratunkowego, która chciała mu pomóc. Wyrok jest nieprawomocny.

Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Do zdarzenia doszło w pod koniec marca tego roku w Strzelcach Opolskich. Karetkę pogotowia wezwano do Adama M., który nieprzytomny leżał na ulicy. Kiedy na miejsce przyjechało pogotowie okazało się, że mężczyzna jest pijany.

Gdy tylko odzyskał przytomność, Adam M. zaatakował przechodnia, który mu pomagał, a następnie swoją agresję skierował na ratownika medycznego i towarzyszącą mu pielęgniarkę, grożąc im pozbawieniem życia. Gdy załoga karetki schroniła się w samochodzie, podsądny zaczął tłuc pięściami po drzwiach pojazdu, uszkadzając m.in. drzwi ambulansu.

W poniedziałek (28 października) sąd uznał, że Adam M. dopuścił się czynu chuligańskiego i wymierzył mu karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności. Dodatkowo ma zapłacić tysiąc złotych nawiązki ratownikowi i pięćset złotych pielęgniarce oraz pokryć koszty naprawy ambulansu w wysokości 2,2 tysiąca złotych.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum