Stołeczny ratusz sprawdzi czy doszło do konfliktu interesów w szpitalu na Solcu

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2009 12:07

Centrum Medyczne im. Św. Katarzyny z Krakowa, w którego zarządzie zasiada dyrektor do spraw medycznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej Solec, świadczy usługi pacjentom w przychodni szpitala na Solcu. Po uzyskaniu tej informacji ratusz rozpoczyna kontrolę dokumentów. Dyrekcja placówki na Solcu twierdzi, że nie złamano prawa.

Szpital na Solcu szukał lekarzy, którzy prowadzą działalność gospodarczą i mogliby przyjmować pacjentów w poradniach oraz leczyć chorych na oddziałach. Konkurs na część usług wygrało Centrum Medyczne  Św. Katarzyny z Krakowa. Jej lekarze mają pacjentom warszawskiego szpitala i przychodni robić specjalistyczne badania, np. kolonoskopię czy gastroskopię, oraz zajmować się nimi na oddziale chirurgicznym.

Problem w tym, że zgodnie z informacjami z Krajowego Rejestru Sądowego członkiem zarządu krakowskiej placówki jest Andrzej Gryglewski, obecny wicedyrektor ds. medycznych szpitala na Solcu - informuje Gazeta Wyborcza.

 - To konflikt interesów - mówi Gazecie radny Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy Andrzej Golimont, który przedstawił tę sytuację komisji zdrowia.

Marcin Zakrzewski, zastępca dyr. Biura Polityki Zdrowotnej, zapowiedział, że  kontrolerzy sprawdzą w szpitalu na Solcu przebieg i wyniki konkursu.

Ewa Mikłaszewska, dyrektorka szpitala na Solcu, twierdzi, że wiedziała o tym, że dyrektor Gryglewski pracował kiedyś w Centrum Medycznym Św. Katarzyny, ale nie wiedziała, że jest w zarządzie kliniki. Dodaje, że dyrektor ds. medycznych szpitala na Solcu nie zasiadał w komisji konkursowej. Szpital z kliniką zawarł umowę do końca 2012 r.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum