Starachowice: stanowisko dyrekcji szpitala po śmierci na SOR

Autor: skarzyski.eu/Rynek Zdrowia • • 30 lipca 2019 20:35

Bezpośrednią przyczyną zgonu pacjenta było schorzenie rozpoznane kilka miesięcy wcześniej, które spowodowało nagłe pogorszenie jego stanu i w konsekwencji śmierć - wyjaśniła dyrekcja Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Starachowice: stanowisko dyrekcji szpitala po śmierci na SOR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Do tragicznej śmierci mężczyzny na SOR doszło w nocy z 23 na 24 lipca, o czym pierwszy informował 29 lipca portal skarzyski.eu. Dyrekcja PZOZ w Starachowicach potwierdziła zdarzenie i wyjaśniła, że zgodnie z obowiązującymi procedurami i przepisami prawa zabezpieczono dokumentację medyczną pacjenta na potrzeby postępowania prowadzonego na wniosek prokuratury.

„Dodatkowo zabezpieczono również zapis z monitoringu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Personel dyżurujący na SOR w czasie zdarzenia pozostaje do dyspozycji organów uprawnionych do wyjaśnienia zdarzenia i udzieli wyczerpujących wyjaśnień na potrzeby prowadzonego postępowania przygotowawczego. Sekcja zwłok przeprowadzona przez niezależnego patomorfologa ostatecznie wskaże przyczynę zgonu” - poinformował szpital.

Czytaj: skarzyski.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze