Stanowisko NRL ws. przetwarzania dokumentacji medycznej

Autor: NIL/Rynek Zdrowia • • 04 grudnia 2020 13:44

W czwartek (3 grudnia) prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej podjęło stanowisko, w którym negatywnie oceniło projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zmieniającego rozporządzenie ws. rodzajów, zakresu i wzorów oraz sposobu przetwarzania dokumentacji medycznej w podmiotach leczniczych utworzonych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych.

Stanowisko NRL ws. przetwarzania dokumentacji medycznej
Jak zauważa NRL, lekarz powinien skupiać się przede wszystkim na pomocy pacjentom Fot. Archiwum

"Prezydium NRL, analogicznie jak w stosunku do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania, zwraca uwagę, że projektowane rozporządzenie utrzymuje niemal cały zakres szczegółowości dokumentacji medycznej prowadzonej w podmiocie leczniczym" - stwierdzono w stanowisku.

"Samorząd lekarski oczekuje, że zakres wymaganej dokumentacji medycznej w szpitalach tymczasowych zostanie ograniczony do niezbędnego minimum, a nie utrzymany na dotychczasowym poziomie rozbudowania. Personel medyczny udzielający świadczeń zdrowotnych pacjentom zakażonym wirusem SARS-CoV-2 nie powinien skupiać się na wypełnianiu nadmiernej dokumentacji medycznej a na pomocy pacjentom" - dodano w dokumencie.

Więcej: nil.org.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum