Środa Wlkp.: czy szpital odpowiada za śmierć mężczyzny?

Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia • • 09 marca 2016 20:16

Prokurator rejonowy w Środzie Wielkopolskiej zdecyduje, czy będzie konieczna ekshumacja ciała 42-letniego mężczyzny, zmarłego niespełna trzy tygodnie temu. Pacjent zmarł w domu po tym, jak odesłano go ze szpitala.

Fot. archiwum

Wyjaśnienia przyczyn zgonu pacjenta domaga się jego najbliższa rodzina. 

42-letni mężczyzna zmarł w domu w niedzielę 21 lutego. Dwa dni wcześniej, w piątek zgłosił się z bólem do szpitala. Lekarze zdiagnozowali kolkę nerkową i - udzieliwszy doraźnej pomocy, pacjenta wypuścili. Ale w sobotę mężczyzna znów się zgłosił z bólem - i znowu został wypuszczony. W niedzielę rano - zmarł.

Żona zarzuca lekarzom zlekceważenie obowiązków. Domagała się sekcji zwłok, ale lekarze i policja odmówili. Prokurator rejonowy w Środzie Wlkp. Grzegorz Gucze wyjaśnia, że śledztwo dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny lub narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Prokurator na podstawie dokumentacji medycznej ze szpitala  oceni, czy ciało zmarłego będzie trzeba ekshumować celem przeprowadzenia sekcji. Decyzja może zapaść już w czwartek, 10 marca.

Więcej: www.radiomerkury.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum