Sprostowanie

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 01 września 2017 11:50

23 sierpnia poinformowaliśmy, że minister zdrowia zwrócił się do prezesa NFZ z prośbą o wyjaśnienia w związku z zatrudnieniem urzędniczki, która - jak podał dziennik "Fakt" - została skazana za korupcję. Z związku z tą informacją, opublikowaną także przez inne media, Barbara Wójcik-Klikiewicz przysłała do naszej redakcji sprostowanie, które publikujemy poniżej.

Sprostowanie
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W związku z opublikowaniem w dniu 23.08.2017 r,. przez serwis rynekzdrowia.pl artykułu, w którym pojawia się informacja o skazaniu mnie za przestępstwo korupcyjne związane z procesem refundacji leków, oświadczam, że jest to informacja nieprawdziwa.
Wyrokiem Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie z dnia 6.10.2016, sygn. akt XIV K 815/14, zostałam uniewinniona od czynu z art. 228 § 1 k.k., zarzucanego mi przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Nigdy nie zostałam skazana za żadne przestępstwo, a także nie toczą się przeciwko mnie inne postępowania karne. Nikt z redakcji serwisu rynekzdrowia.pl nie skontaktował się ze mną przed publikacją artykułu.
Wobec tego, że zawarta w publikacji informacja jest nieprawdziwa, a treść tej publikacji narusza moje dobra osobiste, podjęłam niezbędne kroki prawne.

Barbara Wójcik-Klikiewicz

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze