Sprawa dystrybucji bezpośredniej z zagranicy pod lupą GIF

Autor: NIA/rynekzdrowia.pl • • 01 października 2012 10:00

Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował prezesa Naczelnej Rady Aptekarskiej, iż sprawa dotycząca zbadania zgodności z prawem postępowania firmy AstraZeneca jest przedmiotem analizy w Głównym Inspektoracie Farmaceutycznym.

Sprawa dystrybucji bezpośredniej z zagranicy pod lupą GIF
- Po zakończeniu powyższej analizy Główny Inspektor Farmaceutyczny zajmie stanowisko w przedmiotowej sprawie zgodnie z obowiązującymi przepisami - dodaje Inspektor.

Jest to nawiązanie do wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 19 czerwca 2012 r., w którym potwierdzone zostało, że Główny Inspektor Farmaceutyczny jest właściwy w sprawie zbadania zgodności z prawem postępowania firmy AstraZeneca TJK Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii w zakresie obrotu hurtowego produktami leczniczymi.

Chodzi o ustalenie, czy prowadzenie przez ten podmiot obrotu hurtowego produktami leczniczymi odbywa się na podstawie zezwolenia oraz czy w ramach prowadzonej działalności podmiot ten spełnia wymagania określone przepisami ustawy, w tym przepisami ustawy Prawo farmaceutyczne.

Więcej: http://nia.org.pl/
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum