Sport: lekarz ujawni kto nieuczciwie wygrywał?

Autor: Gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 11 maja 2013 14:26

Hiszpański lekarz Eufemiano Fuentes, który niedawno został skazany na rok więzienia za dostarczanie dopingu sportowcom, teraz grozi ujawnieniem listy swoich klientów.

Sport: lekarz ujawni kto nieuczciwie wygrywał?

Jak podaje portal gazeta.pl, doktor chce sprzedać mediom informacje o hiszpańskich drużynach grających w Lidze Mistrzów, zwycięzcach maratonu w Londynie, medalistach olimpijskich oraz kolarzach, którzy korzystali z jego usług.

Wśród informacji, jakie chce ujawnić Fuentes, jest także lista kontrolerów antydopingowych z Tour de France, którzy oszukiwali w raportach, nie ujawniając nazwisk kolarzy, którzy w rzeczywistości przyjmowali zakazane substancje.

- Otrzymał wiele zapytań od kilku koncernów mediowych oferujących pieniądze - zdradza prawnik lekarza Josee Miguel Lledo. - Będzie z nimi jednak rozmawiał dopiero po procesie apelacyjnym, jaki odbędzie się pod koniec maja - dodał.

Lekarz oferuje także wyjaśnienie bardzo dobrej dyspozycji hiszpańskich olimpijczyków na barcelońskich igrzyskach w 1992 roku. Zdobyli oni wówczas 22 medale - najwięcej w historii kraju. Zdaniem Fuentesa było to efektem tajemniczego procesu nazwanego przez niego "drogą od akceptacji do sukcesu".

Pod koniec kwietnia hiszpański sąd skazał Fuentesa, głównego oskarżonego w "Operacji Puerto", na rok więzienia. Trener przygotowania fizycznego Jose Ignacio Labarta ukarany został czterema miesiącami więzienia.

Więcej: www.gazeta.pl

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum