Sosnowiec: do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie za atak na ratowników i zniszczenie karetki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2020 19:39

Nawet 5 lat więzienia grozi 49-letniemu mężczyźnie, który w Sosnowcu (Śląskie) - będąc pod wpływem alkoholu - zaatakował niosących mu pomoc ratowników medycznych i zniszczył wyposażenie karetki.

Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

O zatrzymaniu mężczyzny i postawieniu mu zarzutów poinformował w środę (26 lutego) zespół prasowy śląskiej policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu w centrum Sosnowca. Zespół ratownictwa udzielał pomocy zakrwawionemu, pijanemu mężczyźnie, którego zdecydowano się przewieźć do szpitala na dalsze badania. Podczas transportu mężczyzna stał się nagle agresywny. Rzucił się na ratowników, kierował pod ich adresem groźby karalne i zniszczył wyposażenie karetki. Na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali 49-latka. Po badaniach, którym został poddany w szpitalu, mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W wydychanym przez niego powietrzu było ponad 2,5 promila alkoholu.

W środę 49-latek usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jego znieważenia, kierowania pod jego adresem gróźb karalnych i zniszczenia wyposażenia karetki. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Anna Gumułka (PAP)

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum