Śmierć bliźniąt we Włocławku: minister zlecił kontrolę w szpitalu

Autor: MZ, tvn24.pl, PAP/Rynek Zdrowia • • 18 stycznia 2014 13:03

W związku ze śmiercią bliźniąt w szpitalu we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie), minister zdrowia zlecił szczegółową kontrolę placówki oraz pracy personelu medycznego - poinformował resort.

Śmierć bliźniąt we Włocławku: minister zlecił kontrolę w szpitalu
"Wyjaśnieniem sprawy zajmują się konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz konsultanci wojewódzcy w dziedzinach neonatologii, ginekologii i radiologii. Dodatkową kontrolę prowadzą też NFZ oraz wojewoda" - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia.

Jak donosi TVN24, pacjentka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku w ósmym miesiącu straciła bliźniaczą ciążę. Jak relacjonuje jej mąż, w czwartek (16 stycznia) miało być przeprowadzone cesarskie cięcie, ale w szpitalu nie było specjalisty, który mógłby przeprowadzić USG. Operacja miała być przełożona na piątek, ale w nocy z czwartku na piątek dzieci zmarły.

Ordynator ginekologii twierdzi, że szpital właściwie zajął się pacjentką i nie ma sobie nic do zarzucenia.

W sobotę rano (18 stycznia) do szpitala we Włocławku wkroczył prokurator. Do tej pory zabezpieczono dokumentację medyczną, przesłuchano członka rodziny. W takich przypadkach prokurator działa z urzędu.

Jak poinformowano, po analizie materiałów i uzyskaniu wyników sekcji zwłok bliźniąt zostanie podjęta decyzja o ewentualnym wszczęciu postępowania w tej sprawie.

Wyjaśnić sprawę chce też samorząd lekarzy. "Rzecznik odpowiedzialności zawodowej Jolanta Orłowska-Heitzman postanowiła o wszczęciu postępowania wyjaśniającego, czy nie doszło do przewinienia zawodowego ze strony lekarzy" - podała po południu rzeczniczka prasowa Naczelnej Izby Lekarskiej Katarzyna Strzałkowska.

Więcej: www.tvn24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum