Słupsk: szpital pozwał pacjentkę za naruszenie dobrego imienia. I wygrał

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 14 października 2015 12:44

Sąd Okręgowy w Słupsku, który rozpatrywał powództwo Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego o naruszenie dóbr osobistych przez pacjentkę, uznał jej winę.

Słupsk: szpital pozwał pacjentkę za naruszenie dobrego imienia. I wygrał
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Szpital twierdził, że podała ona w prasie nieprawdziwe informacje na temat działań personelu medycznego, co naruszyło dobre imię i wizerunek placówki. Lecznica zażądała przeprosin i zasądzenia 3000 zł na cel publiczny - informuje rp.pl

Kobieta przedstawiła dziennikarzom lokalnej gazety swój opis wydarzeń na szpitalnym oddziale ratunkowym, na który trafiła z objawami podobnymi do grypy, które nie mijały po zażyciu leków.

Krytyczna publikacja zatytułowana " Umierałam na (...) a nikt się mną nie interesował" ukazała się na łamach lokalnego dziennika i w jego wydaniu internetowym.

Na podstawie publikacji Rzecznik Praw Pacjenta wszczął postępowanie wyjaśniające. Nie stwierdził jednak naruszenia prawa pacjenta Zofii I. Takie samo stanowisko zajął po przeprowadzeniu kontroli konsultant wojewódzki w dziedzinie medycyny ratunkowej.

Sąd uznał więc, że kobieta kłamała i w ten sposób bezprawnie naruszyła dobra osobiste osoby prawnej - szpitala. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej: www4.rp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze