Słupsk: sześć lat po śmierci pacjenta zapadnie prawomocny wyrok

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2020 14:29

We wtorek (18 lutego) przed Sądem Okręgowym w Słupsku zakończył się proces odwoławczy w sprawie słupskich lekarzy oskarżonych o narażenie pacjenta na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia w wyniku zaniedbań pooperacyjnych. Prawomocny wyrok zostanie ogłoszony za ok. dwa tygodnie.

Prawomocny wyrok zostanie ogłoszony za ok. dwa tygodnie Fot. Archiwum

Chodzi o sprawę 72-letniego chorego, który przebywał w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku na przełomie lutego i marca 2014 r. na oddziale urologii. Zmarł 11 marca na intensywnej terapii po operacji i reoperacji.

Prokuratura i rodzina zmarłego domagają się uznania winy lekarzy, a obrona i oskarżeni - uniewinnienia.

Podczas apelacji biegli stwierdzili, że lekarze w Słupsku niesłusznie zinterpretowali wyniki badań, niewłaściwie obserwowali pacjenta, nie wzięli też pod uwagę stanu klinicznego chorego i korespondujących z nim wyników badań.

W grudniu 2018 r. Sąd Rejonowy w Słupsku skazał ówczesnego koordynatora oddziału za zaniechanie wprowadzenia procedur medycznych obowiązujących na oddziale wobec pacjentów po takim zabiegu, jaki przeszedł 72-latek, oraz zaniechanie prawidłowego nadzoru polegającego na koniecznej diagnostyce pooperacyjnej. Lekarz został skazany na karę 3,2 tys. zł grzywny.

Lekarza prowadzącego sąd uznał winnym, ale jego sprawę warunkowo umorzył na czas próby dwóch lat i orzekł 2 tys. zł świadczenia na rzecz funduszu pomocy.

Obecnie, ze względu na zawiłość sprawy, sąd postanowił odroczyć wydanie wyroku o prawie dwa tygodnie - informuje internetowy serwis Głosu Pomorza.

Więcej: gp24.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum