Słupsk: sąd orzekł, że chirurdzy nie wyłudzali pieniędzy za dyżury

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 01 lutego 2012 20:20

Słupski sąd okręgowy prawomocnie uniewinnił chirurgów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku od zarzutów wyłudzania pieniądze za dyżury.

Proces odbył się dlatego, że szpital wniósł odwołanie od wyroku uniewinniającego słupskich chirurgów. Chodzi o sprawę wynagrodzeń za dyżury lekarskie - informuje Głos Pomorza.

Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Korczaka w Słupsku Ryszard Stus uważa, że dwaj kontraktowi lekarze wzięli niesłusznie wynagrodzenie za pracę na oddziale. Jego zdaniem w tym czasie przyjmowali pacjentów w prywatnej przychodni.

Lęborska Prokuratura Rejonowa pod koniec 2008 roku umorzyła sprawę. Szpital złożył zażalenie do sądu. Jednak w 2009 r. śledztwo zostało umorzone prawomocnie. Wówczas szpital wystąpił do sądu z własnym aktem oskarżenia. We wrześniu ubiegłego roku sąd rejonowy rozstrzygnął sprawę znowu nie po myśli dyrekcji szpitala, ale ta odwołała się od wyroku - przypomina Głos Pomorza.

31 stycznia 2012 r. szpital znowu przegrał w sądzie.

Obaj oskarżani przez dyrekcję słupskiego szpitala lekarze już tam nie pracują. Napisali skargę do izby lekarskiej na dyrektora Stusa. Stwierdzili w niej, że "wniesienie sprawy do sądu ma znamiona nękania i mściwości ze strony lekarza - dyrektora”, którego obowiązuje Kodeks Etyki Lekarskiej.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum