Słupsk: ratownik ze szpitala psychiatrycznego z zarzutem molestowania seksualnego pacjentek

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 marca 2019 10:32

43-letni Hubert K., pracownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, został zatrzymany pod zarzutami molestowania seksualnego pacjentek placówki. Do Prokuratury Rejonowej w Słupsku trafiła sprawa 20-letniej kobiety, która twierdziła, że mężczyzna dotykał jej miejsc intymnych.

Słupsk: ratownik ze szpitala psychiatrycznego z zarzutem molestowania seksualnego pacjentek
Podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty doprowadzenia do innej czynności seksualnej dwóch pokrzywdzonych kobiet Fot. Archiwum

Okazało się, że pracownik, którego wskazała ofiara, był w ub.r. oskarżany również przez inną pacjentkę, ale wówczas śledczy umorzyli sprawę z powodu „braku danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa”. Po zgłoszeniu się drugiej kobiety w lutym br. sprawę podjęto na nowo - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak informuje prok. Piotr Nierebiński, szef Prokuratury Rejonowej w Słupsku, podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty doprowadzenia do innej czynności seksualnej dwóch pokrzywdzonych kobiet. Zarzuty odnoszą się do zdarzeń z lipca ub.r. i września ub.r.

Na przesłuchaniu Hubert K. nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd nie zgodził się na areszt, ale nałożył na podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe i zawieszenie w wykonywaniu obowiązków zawodowych w szpitalu.

Śledczy zapowiadają, że po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia decyzji sądu, najprawdopodobniej złożą zażalenie.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum