Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 26-03-2019 10:32

Słupsk: ratownik ze szpitala psychiatrycznego z zarzutem molestowania seksualnego pacjentek

43-letni Hubert K., pracownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku, został zatrzymany pod zarzutami molestowania seksualnego pacjentek placówki. Do Prokuratury Rejonowej w Słupsku trafiła sprawa 20-letniej kobiety, która twierdziła, że mężczyzna dotykał jej miejsc intymnych.

Podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty doprowadzenia do innej czynności seksualnej dwóch pokrzywdzonych kobiet Fot. Archiwum

Okazało się, że pracownik, którego wskazała ofiara, był w ub.r. oskarżany również przez inną pacjentkę, ale wówczas śledczy umorzyli sprawę z powodu „braku danych uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa”. Po zgłoszeniu się drugiej kobiety w lutym br. sprawę podjęto na nowo - informuje Gazeta Wyborcza.

Jak informuje prok. Piotr Nierebiński, szef Prokuratury Rejonowej w Słupsku, podejrzanemu przedstawiono dwa zarzuty doprowadzenia do innej czynności seksualnej dwóch pokrzywdzonych kobiet. Zarzuty odnoszą się do zdarzeń z lipca ub.r. i września ub.r.

Na przesłuchaniu Hubert K. nie przyznał się do zarzutów i złożył wyjaśnienia. Prokuratura zawnioskowała do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd nie zgodził się na areszt, ale nałożył na podejrzanego dozór policji, poręczenie majątkowe i zawieszenie w wykonywaniu obowiązków zawodowych w szpitalu.

Śledczy zapowiadają, że po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia decyzji sądu, najprawdopodobniej złożą zażalenie.

Więcej: trojmiasto.wyborcza.pl