Słupsk: prokuratura prowadzi postępowanie ws. fałszowania dokumentacji

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 04 czerwca 2019 11:18

Prokuratura Rejonowa prowadzi postępowanie w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej, do którego miało dojść na oddziale onkologii i chemioterapii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Janusza Korczaka w Słupsku.

Słupsk: prokuratura prowadzi postępowanie ws. fałszowania dokumentacji
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Postępowanie w sprawie, które miało mieć miejsce w październiku 2018 r., zostało wszczęte 8 marca (z art. 271 par. 1 Kodeksu karnego w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej) Śledztwo trwa.

O procederze fałszowania dokumentacji medycznej prokuraturę zawiadomiły dwie lekarki onkolożki, które już nie pracują w szpitalu. Na czym miało polegać fałszerstwo?

- Koordynator rozliczał świadczenia, które faktycznie nie zostały udzielone pacjentom, porady i oceny, które również nie zostały udzielone, bądź rozliczał droższe, nieuzasadnione procedury - można przeczytać w oficjalnym piśmie lekarek do marszałka województwa pomorskiego.

Jak informuje Głos Pomorza Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku, prokuratorzy czekają na wyniki kontroli NFZ. Przesłuchiwani są świadkowie - pacjenci, którzy mieli być w tym czasie poddani leczeniu chemioterapią.

Jak wyjaśnia rzecznik prokuratury postępowanie dotyczy poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej co do przeprowadzania badań okresowych oceny skuteczności leczenia chemioterapią przez około 300 pacjentów. Prokurator będzie musiał wszystkie te osoby przesłuchać.

Więcej: gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum