Słupsk: oskarżeni chirurdzy uniewinnieni

Autor: Głos Pomorza/Rynek Zdrowia • • 25 września 2011 13:12

Czterej chirurdzy, których oskarżył Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Korczaka w Słupsku, zostali uniewinnieni przez sąd. Dyrektor zarzucał im, że trzej z nich wyłudzili pieniądze i że były ordynator poświadczył nieprawdę.

Słupsk: oskarżeni chirurdzy uniewinnieni
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Sąd Rejonowy w Słupsku zakończył w czwartek (22 września) proces w sprawie wynagrodzeń za dyżury lekarskie. Czterej słupscy lekarze chirurdzy zostali nieprawomocnie uniewinnieni od zarzutów stawianych przez szpital.

Według dyrektora szpitala chirurdzy pobierali wynagrodzenie za pracę na oddziale, której nie wykonali, bo w tym czasie przyjmowali pacjentów w prywatnej przychodni. Dyrektor wyliczył, że w ten sposób w 2007 roku kontraktowi chirurdzy wyłudzili po około 16 tys. zł za dyżury, których nie pełnili. Pod koniec 2008 roku śledztwo umorzono. Prokuratura nie znalazła dowodów na to, że doszło do popełnienia przestępstwa.

Sąd - po zażaleniu szpitala - zalecił pozyskanie opinii biegłego księgowego. Po tym śledztwo umorzono drugi raz, bo również nie znaleziono podstaw do oskarżenia. Mimo to lekarze stanęli przed sądem. Szpital skierował tam własny akt oskarżenia. Proces nie potwierdził oskarżeń dyrektora. Wszyscy zostali uniewinnieni. Wyrok nie jest prawomocny.

Więcej: www.gp24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze