Słupsk: okradają podszywając się pod służbę zdrowia

Autor: kp/Rynek Zdrowia • • 20 maja 2009 12:38

Kobiety podające się za pracowników służby zdrowia okradają emerytów w Słupsku. Łupem złodziejek padło już 11,5 tysiąca złotych.

Podające się za pracownice służby zdrowia złodziejki proponują starszym osobom wysokie dotacje unijne z których mogliby skorzystać. Emeryci muszą tylko pokazać odcinek renty czy emerytury.

– Kobiety podające się za pracowników służby zdrowia przychodzą najczęściej do starszych osób i przedstawiają im możliwość uzyskania wysokiej dotacji z Unii Europejskiej. Mechanizm jest ten sam. Kobiety proszą straszą osobę o pokazanie ostatniego odcinka renty, po czym orientują się, gdzie dana osoba może przetrzymywać swoje oszczędności – mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji.

Kiedy takie informacje zostaną im przedstawione pod nieuwagą starszej osoby przeszukują miejsca z których wyciągały odcinki renty. W taki właśnie sposób w ciągu ostatnich dwóch miesięcy okradziono dwie osoby.

– Jedną z poszkodowanych jest starsza kobieta, która trzymała swoje oszczędności w kieszeni szlafroka. Oszustki ukradły jej 5,5 tysiąca złotych. Natomiast wczoraj otrzymaliśmy zgłoszenie od starszego mężczyzny, który został okradziony w ten sam sposób. W chwili nieuwagi kobiety z szafy wyciągnęły 6 tysięcy złotych – dodaje rzecznik.

Jak nadmienia Czerwiński takie sytuacje zdarzają się coraz częściej. Złodzieje oszukują inteligentnie podając się za osoby wykonujące zawody do których starsze osoby mają szczególne zaufanie.

– Tak też było w tym przypadku. Pracownicy służby zdrowia są dla osób starszych zaufanymi osobami, dlatego nie spodziewały się, że zostaną przez nie w taki sposób oszukane – podsumowuje Robert Czerwiński.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum