Słupsk: były dyrektor i lekarz z SOR-u staną przed sądem

Autor: radiogdansk.pl/ Rynek Zdrowia • • 03 marca 2015 15:48

Były dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku Ryszard S. został oskarżony o złe zarządzanie szpitalem, a jeden z lekarzy, Wojciech G., o zignorowanie objawów występujących u pacjentki.

Słupsk: były dyrektor i lekarz z SOR-u staną przed sądem
Fot. Archiwum

Zdaniem śledczych Szpitalny Oddział Ratunkowy nie zabezpieczył właściwego leczenia pacjentki, która była odsyłana z oddziału na oddział. Najpierw z SOR -u w Słupsku chora skarżąca się na bóle podbrzusza została odesłana na oddział ginekologiczno-położniczy w Ustce - informuje Radio Gdańsk.

Tam kobieta ponownie straciła przytomność, więc przewieziono ją z powrotem na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Słupsku. Tu po przeprowadzeniu kolejnych badań oraz konsultacji chirurgicznej zdecydowano o operacji. Okazało się, że kobieta ma wewnętrzny krwotok.

Biegli stwierdzili w postępowaniu lekarza wiele nieprawidłowości. Byłemu dyrektorowi zarzucili natomiast, że sposób zarządzania w Słupsku i Ustce uniemożliwiał właściwą opiekę nad pacjentkami ginekologicznymi. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Słupsku. Lekarzowi i byłemu dyrektorowi grozi do pięciu lat więzienia.

Więcej: http://www.radiogdansk.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum