×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Słupca: szpital, który zaraził noworodka, nie zapłaci odszkodowania

Autor: slupca.p/Rynek Zdrowia28 grudnia 2017 12:34

W SP ZOZ w Słupcy doszło do zakażenia noworodka gronkowcem. Matka wytoczyła proces lecznicy. Wyrok, który zapadł tuż przed świętami, nie uznał jej roszczeń.

Słupca: szpital, który zaraził noworodka, nie zapłaci odszkodowania
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

28 kwietnia 2015 r. w słupeckim szpitalu przyszedł na świat zdrowy chłopiec. Tego samego dnia na oddziale noworodkowym wykryto gronkowca. 1 maja oddział został czasowo zamknięty, a chłopiec wrócił do domu. Przed wypisem od noworodka pobrano wymaz z nosa, aby sprawdzić, czy nie doszło do zakażenia. Kilka dni później było już wiadomo, że maluch jest zakażony gronkowcem.

Kobieta zażądała od placówki zadośćuczynienia. Szpital jednak nie uznał jej roszczeń. Wówczas, za pośrednictwem swojego przedstawiciela, matka skierowała pozew do sądu domagając się od szpitala wypłaty 10 tys. zł odszkodowania.

Kluczowa dla rozstrzygnięcia sprawy była opinia biegłego specjalisty chorób zakaźnych. Czytamy w niej: "Nie można stwierdzić, że zakażenie nastąpiło w wyniku zaniedbań higieny w tymże oddziale. Mimo zachowania wszystkich standardów higienicznych postępowania niektórych sytuacji nie da się uniknąć".

Na podstawie tej opinii słupecki sąd wydał wyrok, zgodnie z którym placówka nie musi płacić odszkodowania. 

Więcej: www.slupca.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze