Słubice: odmówiono mu zabiegu, bo był za gruby - szpital przeprasza, ale pacjent…

Autor: Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia • • 22 lipca 2016 12:15

W kwietniu br. Szpital Powiatowy w Słubicach odmówił przyjęcia do zabiegu 46-letniego mężczyzny, bo ten był za gruby. Teraz słubicka lecznica przeprasza i tłumaczy się ze swojej decyzji, ale według pacjenta to nie koniec sprawy.

Słubicki szpital przeprasza pacjenta za zaistniałą sytuację. Prawnik mężczyzny podaje, że trwa przygotowanie pozwu o odszkodowanie w wys. 20 tys. zł. Fot. Archiwum

Jak przypomina Gazeta Lubuska, dzień przed zaplanowaną operacją mężczyzna stawił się w szpitalu. W dniu operacji lekarz oznajmił mu, że zabiegu nie będzie. Pacjenta poinformowano, że jego waga przekracza normy stołu operacyjnego. 46-latek znalazł ostatecznie pomoc w szpitalu w Nowej Soli.

Wojciech Włodarski, prezes szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach, na łamach GL podaje, że szpital zawarł porozumienie z pacjentem, że nie będzie on dochodził swoich roszczeń na drodze sądowej. Prezes przeprasza też raz jeszcze pacjenta.

Mężczyzna podaje, że przeprosin przyjął, ale to nie zamyka sprawy odszkodowania. Według jego prawnika, trwa przygotowywanie pozwu przeciw szpitalowi.

Więcej: www.gazetalubuska.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum