Słowenia: odcięła sobie rękę, by dostać ponad milion euro odszkodowania

Autor: rmf24.pl/Rynek Zdrowia • • 12 września 2020 20:22

Kobieta i jej partner zostali w Słowenii skazani za próbę oszustwa ubezpieczeniowego. Julija Adlesić odcięła sobie rękę piłą tarczową i próbowała naciągnąć kilka firm ubezpieczeniowych na odszkodowanie w wysokości niemal 1,2 mln euro.

Słowenia: odcięła sobie rękę, by dostać ponad milion euro odszkodowania
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

4 stycznia 2019 roku Julija Adlesić odcięła sobie lewy nadgarstek piłą tarczową. Zadzwonili do regionalnej centrum ratownictwa mówiąc, że to był wypadek przy pracy w tartaku - informuje RMF FM.

Śledczy odkryli jednak, że w połowie 2018 roku wykupiła ona pierwszą polisę ubezpieczeniową. Następnie zwróciła się także do czterech innych firm. Łącznie za utratę ręki w wyniku wypadku w pracy kobieta mogłaby liczyć na 1,16 mln euro odszkodowania.

W trakcie dochodzenia wyszło na jaw, że w sprawę była zaangażowana cała rodzina, a wszystko koordynował partner 22-latki - Sebastien Abramow. To on zawiózł krwawiącą kobietę do szpitala. Medyków zdziwiło jednak, że nie wziął z sobą odciętej kończyny, by można ją było przyszyć. Ratownikom udało się ją jednak odzyskać i doszyć. Zdaniem sądu Abramow specjalnie nie wziął uciętego nadgarstka, by upewnić się, że obrażenia będą trwałe i Adlesić dostanie pełne odszkodowanie.

Sąd okręgowy w Lublanie skazał Juliję Adlesić na dwa lata więzienia, a jej partnera - na trzy lata. Ojciec Sebastiana Abramowa dostał wyrok roku w zawieszeniu, a matka została uniewinniona.

Czytaj: rmf24.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum