Śląskie: zatrzymano lekarza uzależniającego leczenie pacjentki od łapówki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 03 czerwca 2016 12:34

Nawet 10 lat więzienia grozi lekarzowi, który uzależniał dalsze leczenie pacjentki w Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublińcu (Śląskie) od otrzymania łapówki - ustaliła Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Śląskie: zatrzymano lekarza uzależniającego leczenie pacjentki od łapówki
Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy kierownik oddziału został zatrzymany przez policjantów Fot. Archiwum

Jak poinformował w piątek jej rzecznik, prok. Tomasz Ozimek, 12 maja kierownik oddziału w rozmowie z córką pacjentki uzależnił dalszą hospitalizację jej matki od otrzymania korzyści majątkowej w kwocie 1 tys. zł.

1 czerwca kobieta przekazała lekarzowi żądaną kwotę w jego gabinecie w szpitalu. Bezpośrednio po przyjęciu pieniędzy kierownik oddziału został zatrzymany przez policjantów z Wydziału do Walki z Korupcją Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Podczas przeszukania znaleziono wręczoną kwotę.

Prokurator przedstawił 44-letniemu mężczyźnie zarzut popełnienia przestępstwa korupcyjnego w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Lekarz częściowo przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 50 tys. zł oraz zawieszenia w czynnościach służbowych kierownika oddziału. Ponadto tymczasowo zajęto na poczet przyszłej kary grzywny zabezpieczone w gabinecie pieniądze w kwocie blisko 15 tys. zł i 60 euro.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum