Śląskie: zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 3-latki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2014 17:56

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci postawiono ojcu 3-letniej dziewczynki z Rybnika, którą mężczyzna pozostawił w upale, w samochodzie - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gliwicach Michał Szułczyński. Ojca dziecka przesłuchano w szpitalu.

Prokurator poinformował, że "wobec znacznej poprawy stanu zdrowia" 40-letniego mężczyzny, w piątek po południu został on przesłuchany w charakterze podejrzanego.

- Przesłuchanie to odbyło się za zgodą lekarzy na terenie szpitala psychiatrycznego w Rybniku. Mężczyźnie przedstawiono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 155 kodeksu karnego - poinformował Szułczyński i dodał, że zarzut dotyczy nieumyślnego spowodowania śmierci.

Szułczyński powiedział, że 40-latek złożył wyjaśnienia, z których wynika, że we wtorek (10 czerwca) miał zawieźć samochodem swoją córkę do przedszkola, "tak jak czynił to wielokrotnie wcześniej"; miał też ją odebrać po pracy. - Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego zamiast do przedszkola pojechał bezpośrednio na parking, tam pozostawił dziecko w samochodzie i poszedł do pracy. Dopiero po powrocie i otwarciu drzwi auta, żeby pojechać do domu, zorientował się, że dziecko pozostało w środku. Mężczyzna podjął próbę reanimacji, powiadomił pogotowie - dodał rzecznik.

Wobec podejrzanego nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.

Do śmierci dziecka doszło 10 czerwca w Rybniku. Wstępne wyniki sekcji zwłok dziewczynki wskazały, że przyczyną zgonu był udar cieplny spowodowany przegrzaniem organizmu na skutek działania wysokiej temperatury w samochodzie. Śledztwo w sprawie śmierci dziecka prowadzi prokuratura w Rybniku.
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum