Śląskie: wystawili górnikom ponad tysiąc fikcyjnych zwolnień lekarskich

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 26 lutego 2011 11:03

Czterech lekarzy w zamian za łapówki miało wystawić ponad tysiąc fikcyjnych zwolnień lekarskich. Korzystali z nich głównie... skacowani pracownicy branży górniczej.

Śląskie: wystawili górnikom ponad tysiąc fikcyjnych zwolnień lekarskich
Jak informuje Gazeta Wyborcza, mężczyzna, który na masową skalę załatwiał fikcyjne zwolnienia lekarskie był od dłuższego czasu pod obserwacją oficerów z wydziału do walki z korupcją. Policjanci ustalili, że jego głównymi klientami byli górnicy, którzy jeszcze nie wytrzeźwieli po libacjach i nie byli w stanie zjechać pod ziemię. Rekordzista korzystał z takiej możliwości aż sto razy.

Mężczyzna, który pośredniczył w zdobywaniu fałszywych zwolnień lekarskich był w stałym kontakcie z neurologiem, ortopedą, chirurgiem i okulistą, pracującymi w specjalistycznej poradni w Jaworznie. Zdaniem prokuratury, w zamian za łapówki wystawili oni ponad tysiąc fikcyjnych zwolnień lekarskich. Wzięli łącznie ponad 200 tys. zł łapówek.

Dwaj oskarżeni lekarze oraz trzej górnicy złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Pozostali podejrzani nie przyznają się do winy.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum