Śląskie: udar cieplny przyczyną zgonu 3-latki

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 czerwca 2014 13:01

Wstępne wyniki sekcji zwłok trzyletniej dziewczynki, która zmarła 10 czerwca, pozostawiona na wiele godzin w w samochodzie, wskazują, że przyczyną zgonu był udar cieplny spowodowany przegrzaniem organizmu na skutek działania wysokiej temperatury - poinformował w czwartek (12 czerwca) prokurator rejonowy z Rybnika Jacek Sławik.

- Co do czasu zgonu nie można się w sposób jednoznaczny wypowiedzieć, ale można przyjąć, że nastąpił kilka godzin przed ujawnieniem zwłok - powiedział prokurator rejonowy.

Dodał, że prokuratura nie prowadziła dotąd "żadnych czynności" z ojcem dziecka. - Jego stan jest poważny, przebywa w szpitalu i lekarze nie zezwalają na wykonywanie czynności z jego udziałem - powiedział Sławik. Poinformował, że nie przesłuchano też dotąd matki i dziadków m.in. "mając na uwadze ich stan emocjonalny".

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że we wtorek (10 czerwca) trzylatkę pozostawił w aucie jej ojciec. Miał prawdopodobnie zawieźć dziecko rano do przedszkola, ale o nim zapomniał i pojechał do pracy; dziecko przebywało w upale, w zamkniętym samochodzie, przez kilka godzin. Kiedy mężczyzna przyszedł po ośmiu godzinach z pracy i zobaczył córkę w aucie, próbował ją reanimować. Na miejsce wezwano pogotowie i policję.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum