Śląskie: szpital odesłał pacjentkę w stanie krytycznym do innej lecznicy, kobieta zmarła

Autor: Radio Zet, Dziennik Zachodni, JW/Rynek Zdrowia • • 09 maja 2019 11:05

Szpital Specjalistyczny w Dąbrowie Górniczej nie przyjął kobiety w stanie krytycznym, bo jego zdaniem pacjentka mogła liczyć na bardziej specjalistyczną pomoc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu. Kobietę odesłano transportem medycznym, ale w drugiej placówce zmarła. Rodzina chce złożyć zawiadomienie o niedopełnienie obowiązków przez szpital w Dąbrowie Górniczej.

Śląskie: szpital odesłał pacjentkę w stanie krytycznym do innej lecznicy, kobieta zmarła
Fot. Archiwum

Do wydarzenia doszło 3 maja. Starsza kobieta pojechała do szpitala w Dąbrowie Górniczej w stanie krytycznym - miała problemy z oddychaniem, krwioplucie. Lekarze z dąbrowskiej placówki, po przebadaniu kobiety, zdecydowali o przetransportowaniu jej do szpitala górniczego w Sosnowcu. Tam podjęto próbę ratowania jej życia. Niestety 5 maja pacjentka zmarła - informuje Radio Zet.

Władze lecznicy w Dąbrowie twierdzą, że kobieta mogła liczyć na bardziej specjalistyczną pomoc w Sosnowcu, dlatego zapadła decyzja, by przewieźć ją transportem medycznym do szpitala w Sosnowcu - podaje z kolei Dziennik Zachodni.

O całej sprawie na Facebooku napisała wnuczka kobiety. Nie zgadza się z taką argumentacją władz szpitala w Dąbrowie. Jak zaznacza, "to nie pierwszy raz, kiedy służba zdrowia w Dąbrowie Górniczej, zamiast ratować życie, odsyła człowieka w stanie krytycznym do innego szpitala twierdząc, że nie mają miejsc u siebie".

Dodaje, że o transporcie pacjentki nie poinformowano szpitala górniczego w Sosnowcu. Powołuje się też na słowa lekarza z sosnowieckiej lecznicy, który miał stwierdzić, że lekarka z Dąbrowy Górniczej miała obowiązek w takim stanie przyjąć kobietę, a nie odsyłać gdzie indziej.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum