Śląskie: pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę w szpitalu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 sierpnia 2017 19:57

Chirurg, który w miniony poniedziałek był pijany podczas pełnienia dyżuru w szpitalu w Pszczynie, stracił pracę w tej placówce - wynika z informacji prowadzącej szpital spółki Centrum Dializa. Śledczy sprawdzają, czy lekarz naraził chorych na niebezpieczeństwo.

Śląskie: pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę w szpitalu
Śląskie: pijany chirurg z Pszczyny stracił pracę w szpitalu. Fot. Archiwum

O tym, że chirurg, który pojawił się w Izbie Przyjęć pszczyńskiego szpitala, może być pod wpływem alkoholu, policję powiadomiła rodzina jednego z pacjentów. Badanie trzeźwości wykazało w organizmie lekarza ponad 2,6 promila alkoholu. Został zatrzymany.

- Obowiązki związane z pełnieniem dyżuru przejął niezwłocznie wezwany do szpitala ordynator oddziału chirurgicznego - poinformował PAP rzecznik spółki Centrum Dializa Witold Jajszczok.

- W rezultacie poniedziałkowego zdarzenia w dniu wczorajszym (we wtorek, 8 sierpnia - PAP) umowa z lekarzem została rozwiązana w trybie natychmiastowym - dodał rzecznik, podkreślając, że dyrekcja szpitala wyraża ubolewanie z powodu incydentu i nie zamierza tolerować takich zachowań.

Zwolniony chirurg to doświadczony lekarz, jednak w szpitalu w Pszczynie pracował zaledwie od 10 lipca, a poniedziałkowy dyżur był jednym z jego pierwszych w tej placówce. Pod jego opieką było ok. 30 pacjentów oddziału chirurgicznego. W Izbie Przyjęć lekarz pojawił się, aby sprawdzić, czy jest potrzebna konsultacja chirurgiczna; prawdopodobnie nie badał tam pacjentów.

Policja, pod nadzorem pszczyńskiej prokuratury, sprawdza, czy lekarz naruszył art. 160 Kodeksu karnego, mówiący o narażeniu człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum