Śląskie: lekarka podejrzana o korupcję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 19 lutego 2010 12:09

Zarzuty korupcyjne oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach medycznych usłyszała 34-letnia lekarka z katowickiego szpitala.

– Z ustaleń śledztwa wynika, że podejrzana przyjmowała korzyści majątkowe od pacjentów w związku z przeprowadzanymi zabiegami – powiedział w piątek (19 lutego) aspirant Marek Wręczycki z zespołu prasowego śląskiej policji.

Policjanci ustalili, że jeden z zabiegów, według dokumentów przeprowadzony w publicznym szpitalu, w istocie miał miejsce w prywatnej klinice. Innym razem, jak ustalili śledczy, lekarka miała potwierdzić w dokumentach wizytę pacjenta, której nie było.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się agencja ze źródeł lekarskich, podejrzana specjalizuje się w chirurgii szczękowej i należy do rodziny zatrzymanego jesienią ubiegłego roku znanego śląskiego chirurga szczękowego, któremu w październiku 2009 r. podstawiono 22 zarzuty korupcyjne. Większość z nich dotyczy przyjmowania łapówek od pacjentów.

Wobec zatrzymanej ostatnio lekarki z Katowic prokurator zastosował poręczenie majątkowe w wysokości 150 tys. zł oraz zakaz opuszczania kraju. Lekarce grozi 10 lat więzienia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum