Śląskie: handlował podrobionymi lekami na potencję

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 15 października 2010 11:34

Podróbkami viagry i innych leków stosowanych w zaburzeniach potencji handlował przez internet 41-latek zatrzymany przez policję w Dąbrowie Górniczej.

Śląskie: handlował podrobionymi lekami na potencję

Policjanci zatrzymali go w Dąbrowie Górniczej, gdy swoim vanem przewoził około 10 tys. tabletek, mających leczyć zaburzenia potencji. Policjanci sprawdzają, czy ich stosowanie mogło zagrażać życiu lub zdrowiu.

Współpraca z przedstawicielami firmy – jedynego producenta viagry – od razu potwierdziła przypuszczenia, że znalezione tabletki to podróbki.

Czarnorynkową wartość zabezpieczonych pigułek oszacowano na około 180 tys. zł. Gdyby były to oryginalne leki, ich wartość byłaby przynajmniej trzykrotnie większa.

Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia za posiadanie i wprowadzanie do obrotu specyfików bez zezwolenia i sprzedaż towarów z podrobionymi znakami handlowymi.

Znalezione substancje zostaną dokładnie zbadane. Jeżeli okaże się, że były one szkodliwe, zatrzymany będzie odpowiadał także za narażenie osób, którym sprzedał wspomniane preparaty, na utratę zdrowia, a może nawet życia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Policjanci przypominają, że viagrę i podobnie działające leki legalnie można kupić jedynie w aptekach, na podstawie recepty wydanej przez lekarza. Ktokolwiek decyduje się na ich zakup w inny sposób, np. przez internet, ryzykuje – w najlepszym przypadku – że lek w ogóle nie zadziała. W skrajnych wypadkach może się to jednak skończyć uszczerbkiem na zdrowiu lub narażeniem życia.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum