Śląskie: były prezes izby lekarskiej dopuścił się mobbingu, wyrok nie jest…

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 22 sierpnia 2019 17:50

Jak orzekł Sąd Rejonowy w Katowicach, dr Jacek Kozakiewicz, były prezes Śląskiej Izby Lekarskiej, a obecnie jej wiceprezes oraz wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej, dopuścił się mobbingu. Wyrok nie jest prawomocny - informuje Gazeta Wyborcza.

Śląskie: były prezes izby lekarskiej dopuścił się mobbingu, wyrok nie jest…
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Gazeta przypomina, że o sprawie mobbingu w Śląskiej Izbie Lekarskiej pisała przed dwoma laty. Bohaterkami artykułu były byłe pracownice Izby, które odeszły z pracy, bo nie mogły dłużej znieść stresu. Jedna z pracownic oddała sprawę do sądu.

Po ponad rocznym procesie jest wyrok. Zdaniem sądu wystąpiły wszystkie przesłanki pozwalające stwierdzić, że prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dopuścił się mobbingu, przy czym miał świadomość charakteru swoich zachowań, które - jak stwierdził sąd - nakierowane były na wywołanie u ofiary poczucia mniejszej wartości i poniżenie jej.

Sąd wskazał, że działania dr Kozakiewicza nie były jednostkowe, ale miały długotrwały charakter. Skutkiem jego zachowań był rozstrój zdrowia: ponad roczne leczenie psychiatryczne i niezdolność do podjęcia pracy.

ŚIL ma wypłacić odszkodowanie w wysokości, jakiej domagała się skrzywdzona i pokryć koszty procesu.

Więcej: katowice.wyborcza.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum