Śląskie: atakowali lekarza za wpisy broniące szczepionek, staną przed sądem

Autor: Radio Zet/Rynek Zdrowia • • 10 kwietnia 2018 10:05

Dr Dawid Ciemięga, pediatra ze Szpitala Miejskiego w Tychach, w mediach społecznościowych publikował wpisy przeczące rzekomej toksyczności szczepionek. Lekarza zaczęli atakować antyszczepionkowcy. Sprawa znajdzie finał w sądzie. Pediatra skierował w tej sprawie prywatny akt oskarżenia.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dr Ciemięga być może jako pierwszy w kraju utoruje sądową drogę lekarzom bezpodstawnie szkalowanym w sieci. Specjalistę wspiera Śląska Izba Lekarska.

Jego posty z rzeczowymi argumentami zaprzeczającymi np. rzekomej toksyczności szczepionek, które przez przerwę w dostawie prądu miały zamienić się w substancję groźną dla zdrowia, nie spodobały się przeciwnikom szczepień. Na profilu internetowym „Tyskie Zrzeszenie Mam i Ojców” wylano na niego falę hejtu - podaje Radio Zet. Osoby, z którymi nigdy nie miał do czynienia podczas pracy zawodowej, zaczęły mu masowo wystawiać negatywne opinie i oskarżać o korupcję.

Na swoim facebookowym profilu dr Ciemięga na razie potwierdził złożenie w tyskiej prokuraturze wniosku o wszczęcie postępowania w stosunku do siedmiu osób związanych z ruchem antyszczepionkowym. Nastąpiło to w poniedziałek (9 kwietnia).

"Konieczność objęcia sprawy przez Prokuraturę bardzo solidnie uargumentowaliśmy ważnym interesem publicznym w tym zakresie" - napisał lekarz.

Obecnie trwa ustalanie danych personalnych innych szkalujących lekarza osób. Dr Ciemięga od każdej z nich ma się domagać przekazania 5 tys. zł dla Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci "Świetlikowo".

Więcej: www.radiozet.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum