Skierniewice: nieprawidłowości przy przetargu na zarządzanie laboratorium?

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 10 stycznia 2016 12:46

Pracownicy szpitalnego laboratorium w Skierniewicach alarmują, że konkurs wyłaniający firmę, która od 1 lutego przez pięć lat będzie zarządzać placówką, był fikcją. O sprawie zostały poinformowane Centralne Biuro Antykorupcyjne, Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach - podaje „Dziennik Łódzki”.

Fot. archiwum

Pracownicy laboratorium uważają, że konkurs na zarządzanie placówką wygrała firma bez działającego laboratorium w promieniu 25 km od szpitala (warunek konieczny), a dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Skierniewicach o zwycięzcy mówił już podczas sesji rady miasta 17 grudnia. Tymczasem konkurs rozstrzygnięto 11 dni później.

17 grudnia na sesji skierniewickiej Rady Miasta o firmie mającej zarządzać szpitalnym laboratorium mówił dyrektor placówki. Uspokajał, że pracownicy szpitalnego laboratorium nie mają powodu do obaw, bo żaden z nich nie straci pracy.

Warunkiem udziału w konkursie było posiadanie przez oferenta laboratorium dla zabezpieczenia ciągłości świadczeń w promieniu do 25 km od siedziby szpitala. Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej przy ulicy Niemcewicza 19 w Łodzi, które wygrało konkurs, ma sieć laboratoriów, ale nie ma działającego punktu w Skierniewicach. Co prawda na swojej stronie informuje o takim laboratorium w Skierniewicach przy ulicy Ogrodowej 21/23, czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 - 10, ale Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skierniewicach nic o tej placówki nie wie. 

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum