Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia | 12-04-2016 15:49

Skierniewice: były dyrektor szpitala pod lupą prokuratury

Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości w skierniewickim Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym.

Prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu dyrektora Fot. Archiwum

Jacek Sawicki został odwołany ze stanowiska dyrektora WSZ w Skierniewicach 24 lutego br. Powodem wypowiedzenia umowy była utrata zaufania Zarządu Województwa Łódzkiego do dyrektora - informuje Dziennik Łódzki.

Na Sawickiego jeszcze w lutym wpłynęło do prokuratury kilka anonimowych doniesień. Zawiadomienia otrzymały Prokuratura Okręgowa w Łodzi i Prokuratura Rejonowa w Skierniewicach.

Chodziło o sprawę wyłonienia firmy zarządzającej laboratorium oraz decyzje dyrektora, które miały doprowadzić do pogorszenia sytuacji finansowej szpitala. Wróciła również sprawa wydania dziecka osobie nieuprawnionej.

Po przeprowadzeniu czynności sprawdzających skierniewicka prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie ewentualnych nieprawidłowości w działaniu dyrektora w zakresie działań związanych z polityką finansową i kadrową oraz ewentualnego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl