Skazany na 6 tygodni więzienia za brak maseczki. Mężczyzna usłyszał cztery zarzuty

Autor: oprac. KM • Źródło: CNN, Rynek Zdrowia19 sierpnia 2021 09:01

W Singapurze skazano Brytyjczyka na sześć tygodni więzienia. Przyczyną kary był brak maseczki

Dzięki ścisłemu egzekwowaniu przestrzegania restrykcji Singapur ma epidemię pod kontrolą. Fot. TZIDO SUN / Shutterstock.com
  • Sąd w Singapurze skazał obywatela Wielkiej Brytanii na karę pozbawienia wolności
  • Mężczyzna miał wielokrotnie naruszać obostrzenia związane z noszeniem maseczki
  • Poprosił sąd o zwrot paszportu. Chce wrócić do ojczyzny

W środę singapurski sąd skazał mężczyznę z Wielkiej Brytanii na sześć tygodni więzienia. Przyczyną nałożenia na niego tej kary miało być wielokrotne łamanie obowiązujących w Singapurze przepisów sanitarnych, a konkretniej tych związanych z noszeniem maseczki. O sprawie poinformowały lokalne media.

4 zarzuty za nienoszenie maseczki

Benjamin Glynn, 40-latek z Wielkiej Brytanii, usłyszał cztery zarzuty za nienoszenie maseczki w pociągu - w maju, a także w lipcu, podczas rozprawy w sądzie. Pozostałe zarzuty dotyczyły naruszenia porządku publicznego i skierowania gróźb wobec urzędników państwowych.

Na wniosek sądu Glynn został wcześniej poddany ocenie psychiatrycznej. Ocena została podyktowana zachowaniem mężczyzny i uwagami, jakie wygłaszał podczas rozprawy.

W środę Brytyjczyk poprosił sąd o cofnięcie tych - jak je nazwał - "bezprawnych zarzutów" i zawnioskował o zwrot paszportu, aby mógł wrócić do Wielkiej Brytanii i być z rodziną.

Sędzia podkreślił, że oskarżony miał błędne przekonania o tym, jakoby był zwolniony z przestrzegania singapurskich przepisów dotyczących noszenia maseczki.

To nie pierwszy taki przypadek w Singapurze

Singapur jest powszechnie znany z egzekwowania surowych przepisów. W regionie już wielokrotnie nakładano kary grzywny oraz pozbawienia wolności na osoby, które dopuszczały się łamania restrykcji covidowych.

W lutym sąd w Singapurze skazał Brytyjczyka na dwa tygodnie więzienia po tym, jak wymknął się z pokoju hotelowego, aby spotkać się ze swoją ówczesną narzeczoną podczas kwarantanny.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum