Skarżysko-Kamienna: pijana rodząca pod lupą policji i prokuratury

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 grudnia 2018 12:40

Policja i prokuratura zajmą się sprawą kobiety, która będąc nietrzeźwą urodziła w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) dziecko. Matka podczas porodu miała prawie 2 promile alkoholu w organizmie. U dziewczynki, którą urodziła, stwierdzono ponad 1,8 promila alkoholu.

Skarżysko-Kamienna: pijana rodząca pod lupą policji i prokuratury
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Jak poinformował w poniedziałek (10 grudnia) PAP oficer prasowy skarżyskiej policji Jarosław Gwóźdź, mundurowi otrzymali zgłoszenie z miejscowego szpitala o nietrzeźwej rodzącej w niedzielę wieczorem.

- Na oddział położniczy trafiła rodząca, 31-letnia mieszkanka powiatu skarżyskiego. Kobieta była pijana, miała bowiem prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Po badaniach okazało się, że w organizmie córki, którą urodziła, znajdowało się ponad 1,8 promila alkoholu - opisywał policjant.

Dziecko urodziło się ponad miesiąc przed terminem. Jak wynika z informacji uzyskanych przez PAP w skarżyskim szpitalu, stan dziewczynki po urodzeniu był dobry. Tuż po urodzeniu dziecko dostało kroplówkę nawadniającą. Ma dobre wyniki badań i jest sztucznie karmione.

Sprawą matki zajmą się policja i prokuratura. Kobieta może odpowiadać za narażenie swojego nowonarodzonego dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum