Skarżysko-Kamienna: nie chcą powrotu byłego wiceministra Krzysztofa Grzegorka

Autor: Gazeta, MS /Rynek Zdrowia • • 16 lutego 2012 13:06

Były poseł PO i wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek, skazany prawomocnym wyrokiem za korupcję, chce wrócić do pracy jako ordynator w szpitalu w Skarżysku-Kamiennej, z którego był urlopowany na czas działalności w parlamencie. Władze lecznicy nie zgadzają się jednak na jego powrót.

Dyrekcja Szpitala Powiatowego ZOZ im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skarżysku-Kamiennej podkreśla, że na Grzegorku ciąży zakaz pełnienia funkcji kierowniczych przez cztery lata. Zaznacza również, że nie zwolni obecnego ordynatora, aby na jego miejsce przyjmować lekarza z wyrokiem.

Dwa miesiące temu dyrekcja zwróciła się w tej sprawie do Prezydium Sejmu, który musi wyrazić zgodę na rozwiązanie umowy o pracę z byłym posłem. Komisja Regulaminowa i Spraw Poselskich w opinii przygotowanej dla Prezydium poparła stanowisko dyrekcji.

Jerzy Budnik (PO), szef komisji regulaminowej poinformował, że komisja postanowiła rekomendować Prezydium Sejmu poparcie wniosku pracodawcy posła Grzegorka o rozwiązanie z nim stosunku pracy. Większość komisji stanęła na stanowisku, że należy kierować się przesłankami prawnymi, a jeżeli się analizuje pod tym kątem wniosek ZOZ, wypada tylko zgodzić z faktem, że podstaw do zatrudnienia Grzegorka nie ma.

Prezydium Sejmu nie wypowiedziało się jednak na razie w tej kwestii. 

Przypomnijmy: były wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek został w 2009 r. skazany za korupcję przez Sąd Rejonowy w Skarżysku-Kamiennej. Sąd Okręgowy w Kielcach podtrzymał w styczniu 2011 r. karę roku i 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata, 22,5 tys. zł grzywny oraz zakaz pełnienia kierowniczych stanowisk przez cztery lata.

Sąd potwierdził winę Grzegorka odnośnie siedmiu zarzutów Prokuratury Okręgowej w Radomiu: czterech o charakterze korupcyjnym i trzech dotyczących poświadczenia nieprawdy w dokumentach.

Zarzuty dotyczyły okresu od lipca 2001 roku do listopada 2003 roku, kiedy Grzegorek był zastępcą dyrektora w skarżyskim ZOZ. Przyjął wówczas od przedstawicieli firmy Johnson&Johnson Polska korzyści majątkowe w kwocie ponad 22 tys. zł, w zamian za preferowanie przy zakupie materiałów medycznych tej firmy.

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum