Skarżysko-Kamienna: chirurdzy skazani na karę grzywny za fałszowanie dokumentacji medycznej

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia • • 17 grudnia 2017 11:55

Zbigniew K. i Michał T., neurochirurdzy, którzy pracowali w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, zostali skazani za fałszowanie dokumentacji medycznej. Zbigniew K. był wicedyrektorem do spraw medycznych.

Wyrok jest nieprawomocny Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kilka lat temu skarżyski ortopeda i radny powiatowy Jan Gajda ustalił, że chociaż operację prowadził jeden specjalista, w dokumentacji znajdowały się dwa nazwiska, co oznaczało dodatkowe koszty dla szpitala. Gajda wskazywał ponadto, że z protokołów wynika, iż pochodzący z Pomorza Michał T. w tym samym czasie operował w Skarżysku i Szczecinie - informuje Echo Dnia.

Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do sądu. W piątek wyrokiem Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej lekarze zostali uznani za winnych. Zbigniewa K. ukarano grzywną w wysokości 15 tys. zł, Michała T. - 17 tys. zł.

Sędzia Marcin Szewczyk do okoliczności łagodzących zaliczył fakt, że chirurdzy naprawili szkodę, jaką poniósł szpital. Kara jest niższa od tej, jakiej żądał prokurator, który domagał się dla oskarżonych od 10 miesięcy do 2 lat pozbawienia wolności i zakazu wykonywania zawodu.

Wyrok jest nieprawomocny.

Więcej: echodnia.eu

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum