Siemiatycze: funkcjonowanie lądowiska przy szpitalu jest zagrożone?

Autor: Radio Białystok/Rynek Zdrowia • • 31 grudnia 2019 07:31

Dyrektor SP ZOZ Szpitala w Siemiatyczach obawia się, że w jego sąsiedztwie mogą stanąć zbyt wysokie budynki, utrudniające lądowanie śmigłowcom na lądowisku przy lecznicy. Przewiduje to nowy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uchwalony przez siemiatyckich radnych - informuje Radio Białystok.

FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

Dyrektor placówki Andrzej Szewczuk zaskarżył więc uchwałę do wojewody podlaskiego i sądu. Wojewoda przyznał rację szpitalowi, ale minął określony termin i nie mógł już uchylić uchwały siemiatyckich radnych. Dlatego sam też wystąpił w tej sprawie do sądu.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił właśnie miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w sąsiedztwie lądowiska. Dyrektor Andrzej Szewczuk mówi, że sąd wskazał na błędy, które zawierał dokument, m.in. nie uwzględniał sąsiedztwa lądowiska.

Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz zapowiedział, że będzie odwoływał się do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dodaje, że teraz będzie obowiązywał stary plan zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje jeszcze wyższą zabudowę w sąsiedztwie lądowiska.

Więcej: radio.bialystok.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum