Senat: "nie" dla połączenia WIML z WSOSP w Dęblinie

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 07 lutego 2011 10:27

Senat jest przeciwny połączeniu Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej w Warszawie z Wyższą Szkołą Oficerską Sił Powietrznych w Dęblinie. Połączenie ma na celu utworzenie nowej jednostki - Akademii Lotniczej.

Senat: "nie" dla połączenia WIML z WSOSP w Dęblinie

Do planowanego połączenia miało dojść od września 2011 roku. Akademia Lotnicza szkoliłaby pilotów wojskowych, pilotów policji i straży granicznej, lekarzy, nawigatorów i kontrolerów ruchu. Zakładano, że będzie też prowadzić badania naukowe z zakresu medycyny, techniki i wojskowości. 6. Szpital Wojskowy z Przychodnią SP ZOZ w Dęblinie zostałby natomiast połączony z WIML.

Utworzenie Akademii Lotniczej to pomysł posłów, ale popiera go również MON. Odpowiednia ustawa przeszła przez Sejm i obecnie zajmuje się nią Senat. Jednak senacka komisja obrony narodowej zapowiada, że zarekomenduje odrzucenie ustawy. W ocenie komisji powołanie Akademii będzie niezgodne z zasadami łączenia uczelni publicznych z instytutami badawczymi. 

Ponadto, zdaniem senatorów, nie zdefiniowano w ustawie kwestii związanych z działalnością leczniczą oraz sprawowaniem opieki zdrowotnej.

Więcej: www.gazeta.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum